Борнемут спря негативната серия

Борнемут стигна до първа победа в последните си седем мача във всички турнири, след като спечели с 2:0 гостуването си на Бърнли. Джъстин Клуйверт откри резултата след хубаво изпълнение в 13-ата минута, а Антоан Семеньо се разписа малко преди края. Това беше пореден удар за шансовете на тима на Венсан Компани да запази мястото си в елита.

Бърнли имаше своите моменти. След първия гол домакините създадоха няколко възможност. Нето направи фантастично спасяване след удар от фал на Ларсен, а Витиньо стреля над вратата от добра позиция. По-късно попадение на Джош Кълън бе отменен поради фал в по-ранен етап на атаката. Играчите на Компани бяха изпратени с аплодисменти на почивката, но в края на срещата феновете бяха по-скоро отчаяни след 20-ата загуба на тима в първенството за този сезон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago