Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Още 3 титли за България при девойките на турнира "Miss Valentine" 2024

Дара Малинова и Магдалена Вълкова спечелиха три златни и едно бронзово отличие на финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Miss Valentine" 2024 в Тарту (Естония).

Малинова стана шампионка на обръч и на бухалки, както и трета на лента, а Вълкова е първа на топка.

Дара Малинова изигра страхотен обръч и с 30.200 (трудност 14.900; артистичност 7.650; изпълнение 7.850) точки и взе титлата. На бухалки тя отново беше над всички, беше оценена с 27.750 (12.900, 7.600, 7.250) точки се окичи с второ злато. На лента гимнастичката на Райна Тошева взе бронз с 27.000 (D. 12.300; A. 7.500; E. 7.200), а шампионка на този уред е Елис Кретел Кук (Естония) с 27.700.

Възпитаничката на Виолета Господарска Магдалена Вълкова спечели безапелационно златния медал на топка с резултат от 29.400 (D. 14.100; A. 7.800; E. 7.600) точки.

До момента България има шест отличия от Тарту, след като по-рано днес Дара Малинова, Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева завоюваха златото в отборната надпревара при девойките.

На турнира Гран При при жените Елвира Краснобаева спечели сребърен медал в многобоя снощи, а по-късно днес ще играе на финалите на четирите уреда.