Марсилия продължи възхода и разби Клермон

Отборът на Марсилия доказа, че все още е в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига и разгроми последния в класирането Клермон с 5:1 при гостуването си от 24-тия кръг на френската Лига 1. Провансалци вече са шести и изостават само на 4 точки от четвъртия Лил.

Южняците съумяха да открият в средата на първото полувреме, като в автор на първия гол се превърна Илиман Ндиайе в 23-ата минута. До почивката не паднаха нови голове, а двама играчи на домакините - Мухамед-Шам Сарачевич и Нето Боргес получиха жълти картони.

Второто полувреме не започна по най-добрия начин за гостите и скоро след подновяването на играта Билал Бутоба изравни резултата. Това обаче бе последното позитивно нещо за възпитаниците на Паскал Гастиен и от тук насетне започна рециталът на футболистите от южния бряг.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 59-ата минута головата машина Пиер-Емерик Обамеянг изведе отново своите напред в резултата, а в 67-ата Жонатан Клос направи преднината комфортна. Разликата набъбна до 40-ата минута, когато Луис Енрике се разписа, а в секунди след края на редовното време Фарис Мумбаня оформи крайния резултат.

Това бе втора победа за отбора на Марсилия, докато съперникът от Клермон спечели за последно на 14-ти януари.

Снимки: Imago