Меси и Суарес се развихриха за най-голямата победа в историята на Интер Маями

Отборът на Интер Маями записа най-голямата победа в историята си, като в среща от редовния сезон на американската Мейджър Лийг Сокър момчетата на Херардо Мартино прегазиха тима на Орландо Сити с 5:0.

Благодарение на успеха клубът на Дейвид Бекъм е лидер в Източната конференция, докато съпеникът остана на 12-ата позиция в същата конференция и все още няма успех през настоящата кампания.

По-голямата част от успеха бе изкован от бившите звезди на Барселона - Лионел Меси и Луис Суарес.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Уругваецът откри сметката за новия си клуб, като изведе своите още в 4-ата минута, а в 7-ата удвои преднината. Суарес допринесе още повече за успеха като направи асистенция в 29-ата минута, а този път голът отбеляза финландецът Робърт Тейлър.

Бившият каталунец бе много близо и до хеттрика, като вкара трети гол малко преди почивката, но попадението, което отбеляза минута преди края на редовното време на първата част бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

След почивката дойде времето и на другия звезден каталунец. В 57-ата минута Лионел Меси избухна и вкара втория си гол този сезон. Третото попадение за кампанията на световния шампион от Мондиал 2022 в Катар дойде в 62-ата минута.

Следващият мач на звездният Интер Маями е на 8-и март (петък), като той ще бъде срещу тима на Нешвил от 1/8-финалите на турнира за Шампионската купа на КОНКАКАФ.

Снимки: Gettyimages