Берое със страхотен обрат срещу ЦСКА в София

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) постигна много важна втора поредна победа в Efbet Супер Волей. Играчите на Мирослав Живков направиха страхотен обрат и надиграха като гости ЦСКА с 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:23) в среща от 19-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Васил Симов".

Така старозагорци се затвърдиха на 6-о място във временното класиране с 10 победи, 9 загуби и 29 точки. ЦСКА пък остава 4-и с 12 победи, 7 загуби и 35 точки в актива си.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В следващия кръг Берое приема Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато "червените" имат трудно гостуване на Пирин (Разлог). И двата мача са в петък (8 март) от 18,00 часа.

Гостите от Берое не започнаха по най-добрия начин в срещата и загубиха първия гейм с 21:25, но след това заиграха вдъхновено и по-мобилизирано и изравниха геймовете след драматично 28:26. Появата на младия Жасмин Величков в средата на третата част даде допълнителен стимул на старозагорци, които демонстрираха страхотен характер във важните моменти и поведоха след 25:21 в своя полза. И в четвъртата част играта бе не по-малко интригуваща, но Берое допусна по-малко грешки и показа воля за победа - 25:23 и 3:1 за играчите на Мирослав Живков.

Най-полезен за Берое стана капитанът Руси Желев с 21 точки (3 блока, 3 аса, 50% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане - +8) за победата и заслужено бе обявен за MVP на мача.

Спас Байрев (1 блок, 1 ас и 37% ефективност в атака - +2) и Иван Латунов (5 блока!, 2 аса и 67% ефективност в атака - +12) добавиха още 15 и 13 точки за успеха.

За ЦСКА Страхиня Бързакович реализира 24 точки (1 блок и 55% ефективност в атака - +9). Тодор Костов (2 блока, 1 ас и 77% ефективност в атака - +9) и Тодор Вълчев (2 блока, 2 аса, 36% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане) се отчетоха с по 13 точки, но и това не беше достатъчно за победа.

ЦСКА - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 1:3 (25:21, 26:28, 21:25, 23:25)

ЦСКА: Владимир Станков 3, Страхиня Бързакович 24, Тодор Вълчев 13, Александър Симеонов 6, Иван Михал 8, Тодор Костов 13 - Мартин Божилов-либеро (Стойко Ненчев 1, Християн Великов 1, Хорхе Гарсия 2)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев, Спас Байрев 15, Руси Желев 21, Петър Шулиста 7, Иван Латунов 13, Алекса Поломац 9 - Петър Каракашев-либеро (Жасмин Величков 5, Любослав Телкийски 1, Мартин Делиев, Кристиян Петров-либеро)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: nvl.bg/Startphoto.bg