Айнтрахт спря лошата серия и надви Хайденхайм навън, куриозен гол беляза срещата

Айнтрахт (Франкфурт) победи като гост новака Хайденхайм с 2:1 в мач от 24-тия кръг от Бундеслигата. “Франките” поведоха след куриозен автогол на Бенедикт Гимбер (39’) и попадение на Ниелс Нкунку (49’), а домакините успяха да върнат един гол чрез Марвин Пирингер (59’), но това се оказа недостатъчно. Така Айнтрахт спря негативната серия от четири поредни мача без победа и продължава да е на 6-о място. Хайденхайм пък има едва един успех в последните осем мача, но е спокойно в средата на таблицата на 11-а позиция.

Първата добра ситуация бе за домакините, когато в 6-ата минута след изпълнение на корнер Патрик Майнка засече центрирането, но стреля над вратата. Последва равностойна игра, но “франките” бяха тези, които първи нанесоха удар. Това се случи най-неочаквано в 39-ата минута по много куриозен начин. Бранителят Бенедикт Гимбер владееше топката и я върна спокойно към вратаря си Кевин Мюлер. Коженото кълбо обаче отскочи в чим на терена и изненада стража на Хайденнхайм, след което влетя в мрежата за 0:1.

Втората част започна с ново попадение за Айнтрахт. В 49-ата минута Ниелс Нкунку получи топката в наказателното поле на домакините, финтира бранител на домакините и със силен удар с левия крак направи 0:2, като вратарят Мюлер отново не се намеси блестящо. Новаците в елита се мобилизираха и успяха върнат  едно попадение десетина минути по-късно. Влезлият преди малко Марвин Пирингер получи добър пас от Ерен Динкчи, премина през няколко защитници на Айнтрахт и успя да намали на 1:2.

Голмайсторът за Хайденхайм имаше възможност и да изравни в 68-ата минута, но шутът му бе неточен. Последваха и два пропуска на Юго Екитике, който първо с глава, а след това и с изстрел с крак не намери целта. В 81-вата минута пък Ян Шьопнер от удобна позиция стреля встрани с глава. До края на мача повече опасни ситуации не последваха и Айнтрахт удържа победата си.

Снимки: Imago