Славия надигра Варна ДКС за 7-а победа в "Демакс" лигата

Волейболистките на Славия записаха с 7-а победа в женската "Демакс" лига. Воденият от Иван Димитров тим надигра като домакин Варна ДКС с 3:1 (25:14, 17:25, 25:18, 25:21) в среща от 12-ия кръг, играна този следобед в столичната зала „Панайот Пондалов“.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така "белите" остават на 5-о във временното класиране със 7 победи, 5 загуби и 22 точки. Варна ДКС пък е на последната 8-а позиция с едва 1 победа, 12 загуби, 2 точки и мач повече. В следващия, предпоследен, 13-и кръг от редовния сезон Славия ще играе с Хектор. Двубоят е в събота (9 март) от 16,00 часа.

ЦСКА с експресна победа

Домакините от Славия стартираха ударно и спечелиха първия гейм с 25:14 само за 15 минути игра. Това доведе до отпускане, което им коства втория гейм - 25:17 за Варна ДКС и 1:1. В третата и четвъртата част "белите" отново се стабилизираха, държаха нещата под контрол и ги спечелиха с 25:18 и 25:21, а с това и мача с 3:1.