Момчето от Барбадос започна сезона във Формула 2 със страхотна победа в Бахрейн

Барбадосецът Зейн Малони започна сезона във Формула 2 със страхотна победа в спринтовото състезание в Бахрейн, с което бе открита кампанията. Пилотът на Родин стигна до успеха на „Сахир“, въпреки че стартира от осмото място.

Той се ориентира перфектно в първите завои, след което показа невероятно каране, за да се изкачи до челото. Малони направи няколко забележителни изпреварвания, включително и маневрата му срещу Енцо Фитипалди (Ван Амесрфоорт) от външната страна на бързия и дълъг завой №12.

Следващите маневри на пилота от академията на Заубер срещу Зак О'Съливън (АРТ), Виктор Мартинс (АРТ) и Джак Крауфорд (ДАМС) бяха много по-лесни и бяха завършени чрез използването на системата DRS. Малони излезе начело в осмата от 23 обиколки, след което беше недостижим за съперниците си и спечели с аванс от 5.4 секунди пред Крауфорд.

Подиумът в първия старт за годината допълни новобранецът Пепе Марти (Кампос), който се справи отлично с деградацията на гумите и в последните обиколки прогресира до тройката. В подножието на почетната стълбичка остана съотборникът на Мартин Исак Хаджар, а точки от спринта на „Сахир“ взеха още Пол Арон (Хайтек), Габриел Бортолето (Инвикта), О'Съливън и Денис Хаугер (МП Моторспорт).

О'Съливън стартира от първата редица, но пропадна в класирането в първата половина на дистанцията, тъй като той заложи на твърдите гуми на Пирели, докато директните му съперници бяха с меките. Доста късно в състезанието обаче дойде пресечната точка, която даде предимство на твърдите смеси, за да може британецът да се пребори за нещо повече от двете точки за седмата позиция.

Първият състезателен уикенд във Формула 2 за 2024 година приключва утре с основното състезание на пистата „Сахир“. В него от първата редица ще потеглят Бортолето и Хаджар, а днешният победител Малони ще стартира трети. Основната надпревара ще бъде с продължителност от 32 обиколки и ще включва едно задължително спиране в бокса за смяна на гуми.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages