Коя ще играе на полуфинал в Унгария? Алекс Миланова или Мира Паскова

Националката Александра Миланова и тимът на УТЕ (Будапеща) изравниха 1/4-финалната серия от плейофите на унгарската Екстралига. Воденият от Андрас Хорват отбор надигра вицешампиона Бекешчаба с капитана на националките Мирослава Паскова в състава с 3:0 (25:21, 25:18, 27:25) в четвъртия мач помежду им, изигран в Будапеща.

Серията вече е 2-2 успеха, след като в неделя Паскова и съотборничките й спечелиха с 3:0 гейма. Решителният пети мач е на 6 март (сряда).

Алекс Миланова се отчете с 16 точки (1 блокада), като бе най-резултатна. Йенси Кинделан добави 15 точки (1 блокада), Уитни Джеймс реализира 14 точки (1 блокада). За съперника Мира Паскова се разписа също с 8 точки (1 блокада). Андреа Пинтер приключи с 11 точки (1 ас, 1 блокада).