Ники Пенчев и Фенербахче отпаднаха на полуфиналите за Купата на CEV

Националът Николай Пенчев и турският гранд Фенербахче ПиЕрЕл (Истанбул) отпаднаха на полуфиналната фаза на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Пенчев и съотборниците му паднаха тежко у дома от един от бившите тимове на българина - полския Асеко Ресовия (Жешув), с 0:3 (17:25, 14:25, 26:28) в мач-реванш от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред едва около 1000 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Ники Пенчев и Фенербахче загубиха първия 1/2-финал за Купата на CEV

По този начин и след загубата с 1:3 гейма в първата среща преди седмица Фенербахче не успя да се класира за големия финал за Купата на CEV.

Ресовия пък ще играе за трофея във втория по сила евротурнир за втори път в историята си след сезон 2011/2012, когато губи от руския гранд Динамо (Москва). На финала сега полският тим ще спори за Купата на CEV срещу германския Люнебург, който отстрани на полуфиналите след "златен" гейм другия турски отбор - Аркас (Измир).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Първият мач от финала между Ресовия и Люнебург ще бъде на 12 март (вторник) в Германия, а реваншът в Полша е седмица по-късно.

Ники Пенчев влезе в игра за своя тим в края на втория гейм и остана до края. Българинът се отчете с едва 2 точки (33% ефективност в атака и 20% позитивно посрещане - +1).

Единственият с двуцифров актив за Фенербахче бе Каан Гюрбюз с 11 точки (5 аса, 2 блока и 31% ефективност в атака - +7).

За тима на Ресовия американският национал Тори ДеФалко, който игра само до втория гейм, реализира 15 точки (2 блока, 2 аса, 55% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане - +14). Влезлият като резерва Якуб Буцки добави още 10 точки за победата.

СНИМКИ: CEV.EU