Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Гол в самото начало реши сблъсъка между Уулвс и Брайтън

Уулвърхамптън се класира за четвъртфиналите на ФА Къп след минимален успех с 1:0 над Брайтън. Единственото попадение бе дело на Марио Лемина (2”) падна още в самото начало на срещата.

Домакините успяха да излязат напред още в самото начало на срещата. Вратарят на “чайките” Джейсън Стийл не прецени едно центриране отляво на Жан-Рикнер Белгард, не успя да се намеси добре, след което Марио Лемина откри резултата. Малко след това “вълците” можеха да удвоят преднината си, но ударът на Якуб Модер премина покрай вратата. Брайтън бе близо до това да се върне в двубоя в 38-ата минута, когато Первис Еступинян центрира отляво, а но Факундо Буананоте не успя да отбележи.

Играчите на Роберто Де Дзерби изцяло взеха инициативата през втората част, успявайки да задържат топката в свое владение в три четвърти от времето, но не успяваха да стигат до по-сериозни положения пред вратата на Жозе Са. Люис Дънк стреля опасно след корнер покрай гредата в началото на втората част. Едва в края на двубоя успяха да създадат още една по-опасна ситуация, но Дани Уелбек също не уцели вратата отблизо. По този начин Уулвърхамптън си осигури място на четвъртфиналите на ФА Къп, където “вълците” ще срещнат Ковънтри.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages