Силни последни минути донесоха девета поредна победа на Бостън

Бостън Селтикс продължава да бъде без конкуренция на върха в Източната конференция, след като постигна девета поредна победа и 46-а през сезона – 117:99 срещу Филаделфия 76-ърс.

Джейлън Браун отбеляза 31 точки, а Джейсън Тейтъм добави 29 пункта, 11 борби и 8 подавания, с които подсигуриха победата, която е деветата поредна за Селтикс.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Филаделфия водеше с две точки 8:50 минути преди края на срещата, но играчите на Бостън направиха серия от 16:0 точки в следващите четири минути и половина и поведоха със 107:89. Защитата на “зелените” също работеше отлично и те спечелиха борбата под кошовете с 56:28.

Тайрийз Макси отговори с 32 точки за Фили, а Тобайъс Харис и Камерън Пейн записаха по 13 всеки.

Детройт Пистънс се наложи над Чикаго Булс със 105:95 с 26 точки на Кейд Кънингъм, а Симоне Фонтекио реализира 11 от всичките си 17 в четвъртата част. Гостите от Детройт са на последното 15-о място в цялата Източна конференция само с 9 победи от 58 мача.

Чикаго Булс, които са 9-и в същата Конференция, търпят трето поражение в последните си четири мача, но трябва да се сърдят на лошата си стрелба, тъй като процентът им от игрови ситуации е отчайващ.

Трима бяха на прилично ниво, като Никола Вучевич (25 точки и 10 рибаунда) и Андре Дръмонд (20 точки и 11 борби) записаха дабъл-дабъл. ДеМар ДеРоузан добави 25.

Орландо Меджик победи Бруклин със 107:81 като Франц Вагнер отбеляза 21, а Мориц Вагнер прибави 16 за тима от Флорида.

Гостите от Бруклин регистрираха най-лошия си мач като резултатност през сезона, което може би има обяснение с липсата на контузените Кам Томас и Бен Симънс.