Наивен червен картон и автогол помогнаха на Бетис да съсече Атлетик Билбао

Тимът на Бетис срази Атлетик Билбао с 3:1 на свой терен в среща от 26-ия кръг на Ла Лига и се придвижи до шеста позиция за сметка на Реал Сосиедад. Загубата пък е удар по амбиците на “лъвовете” да влязат в топ 4.

Баските носят голяма вина за поражението си, защото си вкараха автогол, а и нападателят Нико Уилямс провали съотборниците си, след като си изкара червен картон за ироничен протест срещу рефера в безобидна ситуация.

Новият нападател на Бетис Чими Авила изведе своите напред в 13-тата минута, а в 38-ата Юри Берчиче си отбеляза автогол.

Две минути след второто попадение по-малкият брат Уилямс получи жълт картон за нарушение, но реагира остро и влезе в конфликт с рефера Куадра Фернандес. Испанският национал започна иронично да ръкопляска на арбитъра и да му говори нещо, заради което веднага получи втори жълт и съответно червен картон.

Макар и с човек по-малко, Атлетик успя да върне едното попадение още преди почивката чрез Горка Гурусета.

През второто полувреме обаче Бетис не допусна обрат и отбеляза още един гол чрез Джони в 67-ата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!