Борусия (М) се събуди с пет гола срещу Бохум

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна първа победа в последните си шест мача, след като спечели с 5:2 домакинството си срещу Бохум. Гостите, които миналия кръг победиха Байерн, на два пъти намалиха изоставането си на два гола, но бързо след това получаваха нов удар. След тази победа Борусия се изравни по точки с днешния си съперник.

Срещата започна с 10-минутно закъснение поради проблеми с трафика. Гостите първи имаха повод за радост, но за кратко. Те се разписаха, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР, тъй като топката се удари в ръката на Бернардо. Борусия имаше известно предимство и поведе в 28-ата минута след ъглов удар и разбъркване, а автор на попадението бе Натан Нгуму. Малко по-късно домакините стигнаха до втори гол, след като Юлиан Вайгъл се разписа от дузпа.

Бохум стартира второто полувреме активно, но не стигнаха до нещо сериозно в предни позиции. Резервата Роко Райтц направи резултата 3:0 в 72-ата минута. Това даде начало на серия от голове до края на мача. Филип Хофман върна надеждите на гостите, но Жордан Сибачю отбеляза четвърти гол за домакините. Кевен Шлотербек вкара две минути преди края на редовното време за 4:2, а в добавеното време резервата Франк Онора отново върна преднината на Борусия от три попадения.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago