Лидерът Дея разгроми Монтана и записа успех №17 в НВЛ

Носителят на Купата на България и лидер в ефбет Супер Волей от Дея спорт (Бургас) разгроми отбора на Монтана с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) в дербито на 18-ия кръг, което се игра пред 350 зрители в зала "Младост".

Бургазлии си върнаха на гостите за единствената загуба в този шампионата.

Дея спорт спечели с лекота срещу Монтана с 3:0 гейма и продължава да води убедително в класирането на мъжкото волейболно първенство с актив от 49 точки (17 победи,1 загуба).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Монтана допусна 7-а загуба и с актив от 32 точки остава на 5-о място (11 победи, 7 загуби).

Франческо Кадеду не можеше да разчита в този двубой на Николай Николов, който бе записан като второ либеро. Бразилецът Лукас Мадалос започна като диагонал на мястото на възстановяващия се от контузия Николай Учиков. Тодор Димитров пък стартира в мача на мястото на Валентин Братоев.

Домакините от Дея спокойно поведоха със 7:1 след отлична блокада. Лукас Мадалос атакува по правата от зона 2 за 10:2. Георги Братоев пусна технично в полето на гостите за 15:6. Димитър Василев записа четвърта блокада от началото на двубоя 16:6. Стефан Узунов замени Любомир Агонцев в състава на Монтана. Ас на Стефан Чавдаров - 23:12. Тодор Димитров атакува по блокадата от зона 4 и Дея спечели първата част с 25:14.

Ас на Бурно Рубо и Монтана поведе с 2:0 в началото на втората част. Атака на Павел Душков в центъра и 5:3 за гостите. Контраатака на Георги Братоев възстанови равенството при 5:5. Ас на Лукас Мадалоз и Дея поведе с 6:5. Троен блок спря атака на Тодор Димитров и 7:6 за Монтана. Блокада на Самуил Вълчинов и 9:6. Монтана поведе с 10:6, а Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Блокаут на Кристиян Валчак и 11:7. Блокада на Димитър Василев спря атака на Кристиян Валчак - 8:11. Георги Братоев бе най-съобразителен при мрежата - 10:11. Гостите успяха да дръпнат с 4 точки при 16:12. Отлична комбинация Любомир Агонцев - Павел Душков - 17:13. Ас на Лукас Мадалос и 15:17. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Блокада на Теодор Тодоров спря атака на Кристиян Валчак за равенство 18:18. Валентин Братоев се появи в игра за Дея при 19:20. Контраатака на Стефан Чавдаров и Дея поведе с 21:20. Ас на Димитър Василев и 23:21. Даниел Пеев взе прекъсване за гостите. Кристиян Валчак атакува в аут и домакините стигнаха до геймбол - 24:21. Димитър Василев вдигна към Лукас Мадалос в зона 2 и бразилецът атакува мощно за 25:21, с което Дея спечели втората част.

Волейболистите на Дея поведоха с 3:0 след атака на Димитър Василев. Шеста точкова блокада на Димитър Василев и 5:0. Гостите от Монтана намалиха резултата до 5:8. Франческо Кадеду взе прекъсване за бургазлии. Кристиян Валчак атакува успешно за 7:9. Теодор Тодоров атакува в центъра за 10:7. нова мощна атака на Теодор Тодоров и 11:7. Кристиян Валчак успя да вкара топката между блокадата и мрежата за 10:12. Единична блокада на Теодор Тодоров и 13:10 за Дея. Блокада с една ръка на Теодор Тодоров - 14:10. Георги Братоев пусна технично топката за 15:11. Ас на Борислав Николов и 16:11. Блокада на Лукас Мадалос и 20:12 за домакините. Единична блокада на Теодор Тодоров и Дея поведе с 23:14. Грешка в играта на Монтана даде шанс на домакините да стигнат до мачбол при 24:14. Кристиян Валчак би сервис в мрежата и Дея спечели третата част с 25:15 и мача с 3:0 гейма.

За MVP бе избран Димитър Василев, който реализира 11 точки (1 ас, 6 блока, 36% ефективност в атака, 8% перфектно и 38% позитивно посрещане - +6).

Най-резултатен за Дея стана бразилецът Лукас Мадалос с 14 точки (2 аса, 6 блока, 59% ефективност в атака - +10).

Стефан Чавдаров се отличи с 10 точки (1 ас, 1 блок, 73% ефективност в атака - +7).

Кристиян Валчак реализира 10 точки (1 блок, 33% ефективност в атака - +2) за Монтана.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - МОНТАНА 3:0 (25:14, 25:21, 25:15)
ДЕЯ: Георги Братоев 6, Лукас Мадалос 14, Димитър Василев 11, Тодор Димитров 5, Теодор Тодоров 6, Стефан Чавдаров 10 - Мартин Иванов-либеро (Борислав Николов 1, Валентин Братоев, Иван Дунков)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ

МОНТАНА: Любомир Агонцев, Кристиан Валчак 10, Фахри Путрамата 1, Самуил Вълчинов 4, Бруно Рубо 5, Павел Душков 5 - Ивайло Лалов-либеро (Стефан Узунов 1, Димитър Калчев, Георги Митов-либеро, Георги Елчинов, Мартин Кръстев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ