Сензацията в Лига 1 мина лесно през Страсбург

Брест разгроми с 3:0 като гост Страсбург и се утвърди на второто място в Лига 1. Отборът на Ерик Рой стигна до убедителния успех с хеттрик на Мехди Камара и събра 43 точки. Тимът не е губил шампионатен мач от началото на ноември и като цяло има само 4 поражения през сезона.

Страсбург е в серия от 4 поредни загуби. Елзасци са един от отборите в най-лоша форма в първенството и заемат 12-о място в класирането, но не са далеч от зоната на изпадащите.

Камара откри резултата в 33-ата минута, когато никой от защитниците на Страсбург около него не можа да го блокира и ударът на халфа спря във вратата, пазена от Алаа Беларуш. В края на полувремето флангова атака на Брест завари неподготвени бранителите в синьо и Камара отново беше точен.

Проблемите за домакините не спряха дотук. След час игра Брест получи дузпа и Мехди Камара оформи хеттрика си. По този начин Брест стана единственият отбор, който има двама футболисти с по три гола в един мач през сезона. Страсбург нямаше какво да стори до края. Тимът на Патрик Вийера е без победа през 2024 година.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!