Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Барселона показа висока класа и излезе зад Реал Мадрид

Отборът на Барселона изигра един от силните си двубои през сезона и заслужено разгроми Хетафе с 4:0 като домакин в шампионатен мач от 26-ия кръг. С този успех шампионите успяха да задминат Жирона в класирането и вече са втори поне до понеделник вечер, когато каталунските им съседи играят своята среща. Първо Рафиня се разписа в 20-ата минута, в 53-тата Жоао Феликс удвои, в 61-вата Френки де Йонг покачи на 3:0, а в добавеното време точен беше и Фермин Лопес.

Така за първи път от четири месеца насам Барса е пред Жирона в класирането. Освен това тази победа е най-изразителната за “блаугранас” от септември насам, когато те отнесоха Антверп с 5:0. Отбелязаните попадения ги направиха и най-резултатния тим в Ла Лига преди останалите мачове.

В съботния следобед на “Монтжуик” футболистите на Чави се възползваха от крайно неубедителния в защита съперника и пропуснаха да вкарат още поне три гола. Само през първата част Жоао Феликс и Рафиня на два пъти не успяха да реализира в ситуации едно на едно с вратаря. Мачът обаче можеше да тръгне и в друга посока, защото при 1:0 за Барса гостите удариха греда. Секунди след нея падна второто попадение.

Наставникът на шампионите Чави Ернандес заложи от първата минута на Жоао Феликс, а Педри, Ламин Ямал и Иниго Мартинес седнаха на пейката. Спряганият за Барса Мейсън Грийнууд очаквано беше титуляр за Хетафе. В състава на гостите е и юношата на “блаугранас” Илаиш Мориба, който напусна “Камп Ноу” със скандал.

Донякъде изненадващо гостите започнаха по-силно и в 5-ата минута Грийнууд нанесе първият точен удар, който обаче беше спасен от Тер Стеген. Шампионите бързо отговориха с опасно засичане на Рафиня след центриране от ъглов удар.

Направи впечатление, че тимът на Чави заложи на дълги извеждащи подавания зад гърба на защитата на Хетафе. В 14-тата Жоао Феликс беше намерен по този начин, но се забави и загуби позиционното си предимство.

В 18-ата минута футболистите на Хетафе поискаха дузпа за игра с ръка на Кунде, но според рефера това не е било за нарушение. След това последва и момент, в който Феликс закачи с крак Грийнууд, който беше на границата на наказателното поле, но и тук не последва сигнал на арбитъра.

Секунди по-късно Барселона поведе, след като поредното дълго подаване "мина" и Кунде намери Рафиня, който с левия крак порази Давид Сория за 1:0, а минутата вече беше 20-а.

Бразилецът за малко да асистира за втори гол седем минути след това, но сантиметри не достигнаха на Гюндоган да засече подаването му.

Рафиня изпоти съперника още веднъж в 36-ата, когато изведе Жоао Феликс сам срещу вратаря, но стражът отрази. Португалецът не беше убедителен и при следващия си шанс - в 38-ата, когато пак стреля право в тялото на Сория.

След това дойде ред на Рафиня да направи сериозен пропуск. В 40-ата и той се оказа очи в очи с вратаря на Хетафе, но стреля много неточно, а дори можеше и да подаде на съотборник.

В тези силни за каталунците минути защитникът на Хетафе Омар Алдерете изненада с далечен удар, който Тер Стеген спаси след отличен плонж.

В добавеното време на първата част Рафиня пак изскочи сам срещу Сория, но не успя да подаде точно на Феликс.

Шансът обаче беше с "лос кулес" в началото на второто полувреме, когато страничната греда, след намеса и на Тер Стеген, запази нулевото равенство след далечен удар на Луис Мийя.

Барселона нанесе втория си голов удар в 53-тата минута. Тогава Рафиня намери изненадващо включилия се напред Кристенсен, който направи безгрешен пас към Феликс и той отбеляза - 2:0.

Всичко беше решено след още само осем минути, когато Де Йонг реализира за 3:0 след подаване на Рафиня.

Едва след това играчите на Хетафе заиграха малко по-активно в атака и и стигнаха до две опасности, при които обаче не уцелиха вратата. Появилият се от пейката на Барса Фермин Лопес обаче също пропусна. Все пак младият полузащитник успя да се разпише, реализирайки последния гол в добавеното време.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!