България остана без финал във втория ден на квалификациите на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус

Българските състезатели не успяха да си осигурят участие на финал във втория ден на Световната купа по спортна гимнастика в Котбус (Германия), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

На висилка Еди Пенев се класира на 34-о място с 12.600 точки, а Йордан Александров е 43-и 11.800. На прескок Божидар Златанов получи 13.550 точки, което му отреди 35-а позиция, а Димитър Димитров е 39-и с 13.416 точки.

Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа в Котбус

На успоредка Златанов е 22-и с оценка 13.833 точки, а Александров се нареди 60-и с 11.233.

При жените на греда Йоана Янкова получи оценка 9.833 точки и зае 67-о място, а на земя е 44-а с 11.366.

Гимнастиците ни направиха подиум тренировка преди Световната купа в Котбус

На всеки уред участват около 60 състезатели, а най-добрите осем се класират за финалите.

В събота на финала на прескок ще участва Валентина Георгиева, която преди седмица спечели сребърен медал на същия уред на Световната купа в Кайро.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!