Прогресът на Лион продължава

Лион постигна четвърта поредна победа в Лига 1, този път като гост срещу намиращия се в зоната на изпадащите Метц. Успеха с 2:1 донесоха Александре Лаказет и Саид Бенрама. Жорж Микаутадзе вкара красив гол, с който даде преднина на домакините в 13-ата минута, но след това си пролича, че Лион разполага с повече класа.

"Хлапетата" са 10-и в класирането, след като до неотдавна заемаха място в дъното на таблицата. Метц няма победа от края на ноември и изпреварва единствено Клермон, но е с мач повече.

Микаутадзе използва грешка в отбраната на Лион, напредна през центъра и технично преодоля Антони Лопеш. Последва натиск на гостите и няколко блестящи спасявания на вратаря на Метц Александре Укиджа.

Изравняването дойде в самия край на първото полувреме. Лаказет беше изпуснат от защитата на домакините и веднага насочи топката в мрежата.

В 60-ата минута отново Укиджа се намеси след удар на футболист на Лион, но атаката продължи и Бенрама отбеляза първия си гол за отбора на Пиер Саж.

До края усилията на Метц да се добере поне до равенство се оказаха безрезултатни и отборът продължава да е под чертата на изпадащите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!