Реал Сосиедад абдикира от битката за топ 4

Лошата форма на Реал Сосиедад от началото на годината продължава. Баският тим загуби с 1:3 у дома от Виляреал и до голяма степен се прости с надеждите си да финишира в топ 4 и да участва в Шампионската лига и през следващия сезон.

Два гола на Санти Комесаня и един на Александър Сьорлот донесеоха победата на Виляреал "Жълтата подводница" няма загуба в 6 поредни мача и вече е в средата на класирането. За домакините се разписа Микел Мерино. Отборът на Иманол Алгуасил допусна груби грешки в отбрана, а в същото време не използва положенията, които създаде пред вратата на Филип Йоргенсен.

В началото на срещата Йон Оласагасти се контузи и беше заменен от Андреа Баренечеа. В 17-ата минута Виляреал изпълни корнер, Раул Албиол игра с топката на далечната греда и я насочи към Комесаня, който отблизо откри резултата. Вратарят на баските Алекс Ремиро претендираше, че срещу него е извършено нарушение, но такова нямаше.

Реал Сосиедад можеше да изравни малко преди почивката, но Арсен Захарян нацели напречната греда с параболичен удар от голяма дистанция. В 47-ата минута Алекс Баена намери Комесаня и той заби втория си гол в двубоя.

Домакините върнаха интригата чак в 86-ата минута, когато Мерино се оказа на точното място в наказателното поле и простреля Йоргенсен. В добавеното време обаче бившият нападател на Реал Сосиедад Александър Сьорлот узакони победата на Виляреал. Норвежецът се разписа с много силен удар след подаване на Гонсало Гедеш.

В средата на следващата седмица Реал Сосиедад ще приеме Майорка в реванш от полуфиналите за Купата на краля, а няколко дни по-късно ще гостува на Севиля. На Виляреал предстои домакинство на Гранада.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!