Рома оцеля в рулетката на дузпите

Рома се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като отстрани шампиона на Нидерландия Фейенорд. Двата отбора завършиха 1:1 на "Олимпико", като при същия резултат приключи и първата среща от плейофите на турнира. Стигна се до продължения, в които гол не падна.

При дузпите римляните бяха по-точни и спечелиха с 4:2. Вратарят на домакините Миле Швилар се превърна в герой, след като направи две спасявания при изпълненията от бялата точка.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за тима на Даниеле Де Роси. Още в петата минута той получи гол. След опит за изчистване на Ел Шарауи топката отиде на пътя на Сантиаго Хименес, който я насочи към мрежата с гърди. "Вълците" реагираха и организираха серия от атаки. Удар на Лукаку бе изчистен от голлинията. Швилар обаче трябваше да се намесва, след като Вийфер бе изведен сам срещу него при отлична контраатака.Ш

Рома изравни в 15-ата минута след великолепно изпълнение на Лоренцо Пелегрини. Голът вдъхнови домакините, но Фейенорд продължи да има възможности. Тимът на Де Роси имаше предимство, но така и не стигна до втори гол до почивката. След първия половин час, в който темпото бе много високо, играта се успокои.

През второто полувреме темпото бе по-ниско. "Вълците" владееха повече топката, но по-трудно стигаха до добри възможности за гол. Нидерландците се справяха отлично в защита, а в добавеното време можеха и да стигнат до победата. Вийфер бе оставен непокрит, но стреля неточно с глава. В продълженията нямаше реални шансове почти до края, когато пред Лукаку се откри възможност. Вратарят на гостите направи решително спасяване след удар на белгиеца.

Мъките на Лукаку продължиха и той пропусна втората дузпа, изпълнена от играч на Рома. Швилар обаче спаси удар на Давид Ханко веднага след това. Вратарят на домакините отрази и следващия удар, дело на Йоханбакш, а Никола Залевски отбеляза победната дузпа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago