Йънг Бойс спря серията на Спортинг, но това не бе достатъчно

Спортинг пропусна да удължи серията си от 13 поредни победи във всички турнири на "Жозе Аваладе". Португалците завършиха 1:1 в домакинството си на Йънг Бойс в реванш от плейофите на Лига Европа. Те обаче нямаха проблеми да продължат към осминафиналите, тъй като бяха спечелили с 3:1 първия мач.

Виктор Гьокереш даде преднина на "лъвовете" в 13-ата минута след подаване на Тринкао. Домакините имаха предимство през първата полувреме и в края му можеше да стигне до втори гол. Даниел Браганса пресече едно подаване, напредна през центъра и направи двойно с Кьокерес. Мощният му удар обаче прати топката покрай вратата.

Спортинг продължи да доминира и след почивката. В 57-ата минута Гьокереш пропусна дузпа, а вратарят на гостите Ван Балмоос се справи и с добавката на Браганса. Стражът се изяви отлично и малко по-късно, когато направи великолепно спасяване. Йънг Бойс стигна до изравнителен гол в 84-ата минута, когато резервата Силвер Ганвула се разписа от дузпа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago