Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Реал Сосиедад обърна инфарктно Майорка насред Балеарските острови и спря негативни серии

Реал Сосиедад победи драматично с 2:1 като гост Майорка в мач от 25-тия кръг на Ла Лига. Антонио Санчес откри за домакините още в 4-та минута, но Такефуса Кубо възстанови равенството в 38-ата минута. Микел Мерино пък донесе победата за Реал Сосиедад в последните секунди на мача. Тимът от Балеарските игра почти цяло полувреме с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Антонио Раийо.

Домакините откриха резултата рано-рано. След изпълнение на тъч топката попадна в Антонио Санчес, който с много мощен удар намери топката с левия крак от дъгата и направи безпомощен Алекс Ремиро - 1:0 за Майорка. Баските обаче не се обезкуражиха и постепенно изравниха играта. Така се стигна до 38-ата минута, когато Таке Кубо навлезе опасно и с хубав удар изравни резултата. Японецът прояви класа и не се зарадва на попадението, тъй като е бивш играч на Майорка.

В продължението на първото полувремето дойде и ключов момент в мача. Капитанът на Антонио Раийо първо получи жълт картон за неспортментска проява, а секунди след това бе наказан още едно официално предупреждение заради ироничната си реакция към главния съдия Пабло Гонсалес, и съответно бе изгонен. Решението на рефера породи бурни протести от играчите и феновете на Майорка.

През втората част надмощието бе за Реал Сосиедад, които се възползваха от численото си преимущество и натиснаха съперника си. Почти през цялото време обаче Майорка се бранеше добре и не допускаше много възможности пред вратата си. Две минути преди края на редовното време резервата Андер Баренечеа стреля опасно, но Предраг Райович успя да избие в корнер. Натискът на Реал Сосиедад в крайна сметка даде резултат в последните секунди на двубоя. Резервата Йон Пачеко центрира опасно и намери Микел Мерино, който с глава отбеляза и донесе инфарктна победа за тима си с 2:1.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така Реал Сосиедад спря негативната си серия от три мача без победа и без вкаран гол в Ла Лига, като поне временно заема 6-о място, с мач повече пред Бетис. Майорка пък продължава бъде близо до опасната зона, като има едва една победа в последните седем мача.

Снимки: Gettyimages