Щутгарт игра едно полувреме с десет човека, но отново спечели и продължава да е в график за ШЛ

Щутгарт потвърди големите си амбиции да се класира в евротурнирите през този сезон и постигна драматична победа в гостуването си на Дармщат с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.Серу Гираси (14’) откри резултата през първата част, а двата отбора си размениха по едно попадение в добавеното време на двубоя чрез Махмуд Дахуд (90’) за гостите и Арон Сейдел (90’) за домакините.

Дармщат е отборът с най-слаба отбрана в немското първенство и бе ясно, че възпитаниците на Торстен Либернехт трябваше да демонстрират сериозно израстване, за да успеят да спрат звездното дуо Денис Ундав и Серу Гираси, които имат общо 31 гола от началото на сезона. Именно Гираси успя да се разпише с глава отблизо още в 14-ата минута. Това бе 18-о попадение за него от началото на сезона. Играчите на Дармщат успяха да дадат бърз отговор на предизвикателството чрез Марвин Мехлем, но съдията отмени попадението поради игра с ръка на Себастиан Полтер. Малко след това започна и поредния протест на феновете, който продължава вече седмици наред и обхваща абсолютно всички привърженици и двубои от германския шампионат. Феновете и на двата отбора изхвърлиха по терена тенис топки, което спря мача за над 20 минути. Гостите останаха с човек по-малко в добавеното време от почти половин час, след като Паскал Стенцел получи два жълти картона само в рамките на десетина минути.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част Дармщат демонстрира сериозна активност и на няколко пъти Фабиан Бредлов трябваше да се намесва, за да запазва преднината на своя тим. Едва в последните десетина минути отново Щутгарт бе по-активния тим на терена и именно тогава Мохамед Дахуд вкара втори гол за швабите. Домакините стигнаха само до почетно попадение, дело на Арон Сейдел в петата минута на продължението, но това бе всичко за домакините. Щутгарт вече има 46 точки и се намира на третото място в класирането с пет повече от Борусия Дортмунд. Дармщат пък е твърдо на последното място в подреждането с едва 12 пункта.

Снимки: Gettyimages