Лиляна Георгиева и Мартин Балабанов триумфираха на 1500 м в София

Лиляна Георгиева (СК Актив 2013 - Пловдив) и Мартин Балабанов (СК Атлет-Мездра) спечелиха националните титли на 1500 метра при мъжете и жените на атлетическия шампионат в София. Георгиева дълго време се движеше в комплект с Девора Аврамова (Берое-Стара Загора), но в последната обиколка увеличи темпото и се откъсна напред, стигайки до златния медал с 4:29.26 минути. Аврамова финишира втора с 4:33.16 мин. Маринела Нинева (Локомотив-Дряново) зае третата позиция с 4:46.73 мин.

На 1500 м при мъжете също имаше оспорвана битка за първото място. Дълго време водачеството беше в ръцете на Иво Балабанов (Атлет-Мездра), но в крайна сметка по-малкият му брат успя да се наложи за златния медал с 3:50.52 мин. Иво Балабанов, който преди седмица спечели балканско сребро на 3000 м в Истанбул, подобри личния си рекорд на 1500 м за второто място - 3:50.76 мин. Личен рекорд записа и бронзовият медалист Николай Първанов (СКЛА Хермес 2022) - 3:57.16 мин.