Силно второ полувреме донесе три точки на ЦСКА 1948 в Пловдив - отзивите от "Лаута"

Оли Уоткинс върна Астън Вила на победния път

След двете поредни загуби, които допусна в мачовете с Челси и Манчестър Юнайтед, Астън Вила се завърна към победите, след като спечели с 2:1 като гост на Филъм в двубой от 25-ия кръг на Премиър лийг. Успехът на бирмингамци бе заслужен, като с най-голяма заслуга за него бе Оли Уоткинс (23', 56'), който отбеляза две попадения. Още два гола на Вила бяха отмени, а гостите веднъж нацелиха и гредата. Родриго Муниз (63') се разписа за домакините.

Двата отбора видяха как по едно тяхно попадение бе отменено в първите 20-ина минути след едно доста открито начало на този двубой. Гостите все пак първи взеха аванс в 22-рата минута. Джейкъб Рамзи пресече топката след лошо изпълнен от Робинсън тъч, след което кълбото рикошира във Вилиан и се озова на пътя на Оли Уоткинс, който стреля в далечния ъгъл за 0:1. Така Астън Вила се разписа през първото полувреме за 24-ти път в 25 мача в Премиър лийг от началото на сезона. Никой друг отбор от елита не е направил това.

В 29-ата минута Леон Бейли можеше да удвои, но ударът му срещна напречната греда. До почивката още едно попадение, реализирано от Морено, бе отменено след намесата на ВАР.

Нямаше кой да спре Оли Уоткинс по пътя към втория гол в 56-ата минута, когато Юри Тилеманс го намери добре, след което нападателят стреля малко след границата на наказателното поле.

В 64-тата Родриго Муниз върна Фулъм в мача, след като засече на близката греда ниско центриране на Робинсън. До края лондончани можеха да се доберат и до равенството, но Иуоби, Уилсън и Траоре пропуснаха най-добрите възможности, до които стигнаха домакините.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!