Севиля отмъкна точка от "Местайя"

Валенсия и Севиля завършиха 0:0 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Домакините от "Местайя" повече търсеха победата, но създадоха малко положения пред вратата на Йорян Ниланд. Севиля пък отправи само един удар за целия мач и със сигурност е отборът, който е останал по-доволен от крайния резултат.

В класирането Валенсия е на 8-о място с 36 точки. "Прилепите" са допуснали само 6 гола на своя стадион и не са губили у дома в първенството от края на септември. Севиля измести Райо Валекано от 14-ата позиция и няма загуба в 4 поредни мача, но все още не е далеч от зоната на изпадащите.

Още в първата минута Фран Перес имаше възможност да изведе Валенсия напред, но ударът му премина високо над вратата. Сержи Канос също пропусна да се разпише след хубава атака на домакините. В 19-ата минута Роман Яремчук засече центриране от левия фланг, но Ниланд плонжира и предотврати сигурен гол.

Малко след почивката Уго Дуро не се възползва максимално от подаване на Хосе Гая и стреля покрай вратата. Домакините ставаха все по-настоятелни, но не успяваха да стигнат до гол. В Питър Гонсалес отправи далечен удар, който за малко да изненада Ниланд.

В оставащото време не се случи нищо интересно и подчертано дефанзивната тактика на Кике Санчес Флорес донесе ценно равенство на Севиля. Андалусийци събраха 24 точки, но в следващите два кръга им предстоят тежки мачове с Реал Мадрид и Реал Сосиедад.

Снимки: Gettyimages