Тони Дечев пред Sportal.bg: Заслугата е изцяло на момчетата

Старши треньорът на Ямбол Тони Дечев похвали пред Sportal.bg своите баскетболисти за невероятния обрат над Шумен и успеха с 80:79, който класира ямболии за турнира за Купата на България. Тимът на Дечев губеше със 17 точки в последната четвърт, но успя да се събере и да пребори съперника си, за да намери място в топ 8 след края на второто завъртане в Националната баскетболна лига.

Величествен обрат класира непреклонните от Ямбол за Купата на България

“Това беше нещо, което още на полувремето се опитах да вменя на момчетата. Нямаше как да победим без да играем защита, без да се съберем и да започнем да правим нещата, които трябваше да правим, а именно - да се опитаме да ограничим максимално най-добрия им играч Брайън Камерън. През първото полувреме го оставихме да играе в комфортната си зона и ни вкара 17 точки. Дирижираше играта и Шумен изглеждаше много по-добре от нас.

През второто полувреме променихме това нещо. Станахме доста по-активни като цяло в защитата и борбата, където се пропуквахме преди това. Може би усилията и това, че момчетата го разбраха, ги възнагради и обърна късмета на наша страна. Смятам, че и Шумен направиха генерална грешка и в последната четвърт започнаха да играят на нашето темпо. Това ни помогна, но като цяло заслугата е изцяло на момчетата.

С оглед на амбициите в началото на сезона и целите, които си бяхме поставили, класирането за Купата не е нещо кой знае какво. Всяка победа помага на отбора да бъде по-задружен и помага за самочувствието. Радвам се много за момчетата, че извадиха такъв мач и смятам, че това ще ни даде някакъв импулс за работа през останалата част от сезона”, заяви Дечев.

Дебют за отбора на Ямбол направи и новото попълнение Маркедрик Бел, като се отличи с 16 точки и 8 борби при 6/8 стрелба от игра в първия си мач с екипа на новия си клуб.

“Добър дебют за новото попълнение. Бях убеден, че ще може да помогне на отбора с енергията и атлетизма, което притежава това момче. Не е нещо “уау”, но при всички случаи това е една добра смяна, защото ние го заменихме с Шакил Уолтърс. Надявам се с времето да изпълни ролята си и да помага на момчетата в ротацията, както и да си изпълнява функциите, за които е привлечен”, добави Тони Дечев.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!