Витоша (Бистрица) излъга Рилски спортист в края

Витоша (Бистрица) изтръгна драматичен успех с 1:0 над Рилски спортист в двубой от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите от Самоков имаха повече възможности и натискаха повече своя противник, но в крайна сметка Николай Замфиров (87’) вкара за домакините. Малко преди това пък Стивън Славков пропусна дузпа за Рилски (72’). Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Двубоят започна равностойно, като Рилски владееше повече топката, но така и не създаде нищо опасно. Първата по-сериозна опасност дойде в 30-ата минута. Тогава Илия Миланов стреля от воле от границата на наказателното поле и топката премина на сантиметри от страничния стълб.

До края на полувремето гостите от Самоков създадоха няколко опасни ситуации, но без да отправят опасен шут. Така двата тима не успяха да си вкарате след 45 минути игра.

Второто полувреме също не предложи нищо кой знае колко интересно в първите минути. Така се стигна до 72-ата минута, когато Рилски спортист получи правото да изпълни дузпа. С наказателния удар се нагърби Стивън Славков, но Калоян Петков показа рефлекс и изби удара от бялата точка. Така гостите пропуснаха великолепен шанс да поведе в резултата.

Рилски продължи с натиска си, но в крайна сметка Витоша бе отборът, който стигна до попадение. В 87-ата минута влезлият като резерва Николай Замфиров засече центриране отдясно с глава и от близка дистанция прониза Мартин Станчев - 1:0.

С тази победа Витоша се изкачва до 11-ото място с 25 точки. Самоковци остават четвърти с 36.

ВИТОША 1:0 РИЛСКИ СПОРТИСТ

1:0 Николай Замфиров (87)

Стартови състави:

Витоша: 25. Калоян Петков, 3. Здравко Панев, 88. Кирил Янакиев, 80. Джулио Чарлов, 23. Филип Христов, 16. Ростислав Захариев, 27. Слави Паскалев, 93. Стефан Аличков, 19. Любомир Сарафски, 10. Георги Амзин, 86. Николай Иванов;

Рилски спортист: 1. Мартин Станчев, 15. Денис Бучев, 25. Илия Миланов, 4. Мирослав Делков, 18. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 22. Стивън Славков, 16. Георги Станимиров, 10. Красимир Панчев, 17. Добромир Панчарвски, 9. Александър Георгиев.