Алберто Морено донесе точка на Виляреал срещу Хетафе

Виляреал и Хетафе не излъчиха победител в срещата помежду си от 25-ия кръг на Ла Лига. Мачът на "Естадио де ла Серамика" завърши при резултат 1:1. Гостите откриха чрез Неманя Максимович в 24-тата минута, а Алберто Морено изравни в 56-ата.

Домакините бяха по-активният отбор в началото и дори отбелязаха гол чрез Гонсало Гедеш, който обаче бе отменен заради засада.

При една от първите си по-добри възможности в 24-тата минута обаче Хетафе откри резултата. Мейсън Грийнууд центрира от фаул, защитник не изчисти добре топката и тя попадна в Неманя Максимович, който от воле я изстреля във вратата за 0:1.

Домакините още повече увеличиха натиска и заредиха пропуски пред вратата на Давид Сория, който се прояви с няколко блестящи спасявания.

В 56-ата минута все пак логичното се случи и резултатът бе изравнен. След продължителна обсада пред вратата на гостите Санти Комесаня шутира, топката рикошира и отиде в Алберто Морено, който отблизо я прати във вратата за 1:1.

Този резултат се запази до края и двата тима поделиха точките. Така Хетафе остава на 10-ото място с 34 точки. Виляреал пък се намира на 13-тата позиция с 26 точки.