Боряна Калейн: Много харесвам новите си съчетания

Гимнастичка №1 на Европа Боряна Калейн харесва новите си съчетания, с които ще гони призово класиране на олимпийските игри в Париж през август.

“Доста интересни се получиха, много различни едно от друго – за всеки ще има по нещо спрямо неговия вкус. Аз си харесвам съчетанията, получиха се добре, с доста по-високи стойности са, така че остава само още малко да ги доизчистя и вече да покажа това, което мога“, заяви Калейн в интервю за агенция БГНЕС.

Тя е категорична, че покаже ли това, което може на килима, няма как да не спечели медали в предстоящите си състезания.

„Аз се надявам да го покажа, не ако – когато покажа това, което мога, смятам, че просто няма как да няма медали“, добави тя.

Тази година грацията освен Олимпиадата в Париж я чака още участие на Световната купа в София и Европейското първенство в Унгария.

„Вече започнах своята подготовка. Имах традиционния за нас лагер на „Спортпалас“ във Варна. Може би ще стартирам края на март месец с първите си състезания – ще има Световна купа в София, ще има Европейско първенство в Унгария, след което ще бъдат така чаканите от всички Олимпийски игри – просто си пожелавам да имам успех, защото всичко друго го мога“.

Боряна Калейн беше избрана за гимнастичка №1 на Европа за 2023 г.

През изминалата година Калейн спечели втората индивидуална квота в художествената гимнастика за Игрите в Париж на Световното първенство във Валенсия – по този начин бяха изпълнени и трите квоти за Олимпиадата във френската столица след взетите от Стилияна Николова и ансамбъла ни. С Боряна в състава България стана и отборен световен шампион за първи път от 30 години насам, при това отново на испанска земя, след Аликанте през 1993. Калейн стана и европейска шампионка в индивидуалния многобой в Баку по-рано през май. Тя пропусна Световната купа в София заради здравословно неразположение, но постиженията й през 2023 заслужено й отредиха званието Гимнастичка номер 1 на Европа за изминалата година.

Боряна Калейн: Искам тази година да се поздравя с олимпийска титла