Конър МакДейвид записа шест асистенции за победата на Едмънтън над Детройт

Едмънтън Ойлърс победи с 8:4 гостуващия Детройт Ред Уингс в мач от редовния сезон на НХЛ.

Шест асистенции за победителите направи Конър МакДейвид, който така премина границата от 600 в кариерата си. Канадецът има общо 603 асистенции в 616 мача. По-бързо от него 600 завършващи подавания са правили само Грецки (в 416 мача), Марио Лемьо (в 514 мача) и Боби Ор (в 608 мача).

След края на втората третина резултатът в мача бе равен - 3:3, но в първите 14 минути на последната част домакините реализира четири последователни пъти, за да се откъснат със 7:3 и да решат срещата.

Райън Нюджънт-Хопкинс вкара два гола за победителите, Еван Бушар добави гол и две асистенции, а Коди Чечи и Леон Драйзайтъл завършиха с по гол и асистенции. За канадския тим останалите голове реализираха Зак Хайман, Ивендър Кейн и Дилън Холоуей. Вратарят Стюарт Скинър пък направи 34 спасявания.

За Детройт точни бяха Патрик Кейн, Алекс ДеБринкат, Дейвид Перон и Джо Велено.