Божидар Саръбоюков шести в Сърбия

Божидар Саръбоюков завърши на шесто място в скока на дължина на турнира от Световния атлетически тур в зала със “сребърен етикет” в Белград тази вечер. 19-годишният харманлия направи само два успешни опита в състезанието и в по-добрия от тях записа 7.66 метра. В другия си успешен опит възпитаникът на Димитър Карамфилов се приземи на 7.25 м. В събота Атлет №1 на България за 2023 г. спечели бронзов медал на Балканиадата в Истанбул.

Победата в скока на дължина при мъжете в Белград в последния си опит извоюва представителят на домакините Страхиня Йованчевич със7.87 метра. Втори също в последния си опит завърши другият местен любимец Лазар Анич със 7.83 м. Той изпревари индиеца Йесвин Алдрин, който също завърши със 7.83 м. Анич обаче имаше по-добър втори по сила опит - 7.77 м срещу 7.51 м за индиеца.

Снимка: Емона Цончева за списание “Атлетика”