Минесота удари ЛА Клипърс след силно второ полувреме

Отборът на Минесота Тимбъруулвс победи като гост Лос Анджелис Клипърс със 121:100 в дербито на върха в Западната конференция на НБА.

Преди голямата почивка играта бе равностойна, като след две части домакините имаха преднина от 4 точки. Гостите от Минесота реално изковаха победата си в третата четвърт, в която позволиха на съперника си да вкара едва 19 точки и я взеха с 21 разлика.

Карл-Антъни Таунс бе най-резултатен за победители с 24 точки, докато Антъни Едуардс вкара 23, към които добави 8 борби и 7 асистенции.

Френският център Руди Гобер допринесе с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, а Тимбъруулвс (37-16) останаха на върха в Западната конференция след третата си победа в последните четири мача. Те имат в актива си 37 победи и 16 загуби.

Пол Джордж и Кауай Ленърд поведоха Клипърс с по 18 точки, а другата голяма звезда Джеймс Хардън добави 17.  Тимът от Ел Ей е трети във временното класиране на Запад с 35 успеха и 17 поражения.