Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Германка грабна световното злато на 100 м бътерфлай

Германката Ангелина Кьолер водеше през цялата дистанция и спечели златото на 100 метра бътерфлай на Световното първенство по плувни спортове в Доха с 56.28 секунди. Втора остана американката Клеър Кюрзан с 56.61, а бронзовото отличие е за шведката Луис Хансон с 56.94.

Португалецът Диого Рибейро триумфира в неолимпийската дисциплина 50 метра бътерфлай с време 22.97 секунди. Рибейро изпревари фаворитите Майкъл Андрю от САЩ, който остана втори с 23.07 и Камерън Маккивой от Австралия, за когото остана бронза с 23.08 секунди.

В последния финал за деня Кейт Дъглас осигури второто злато за САЩ, като защити световната си титла на 200 метра съчетано. Дъглас финишира за 2:07.05 минути и подобри личното си постижение в дисциплината.

Втора остана канадката Сидни Пикрем с 2:08.56, а трета е китайката Итин Ю с 2:09.01 минути.

Снимки: Gettyimages