Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Ямал спаси Барселона от голям срам, но не и от поредния провал

Ламин Ямал спаси Барселона от домакинска загуба от един от най-слабите отбори в Ла Лига. 16-годишният талант отбеляза изравнителен гол за крайното 3:3 срещу Гранада. Андалусийци вече пети пореден мач нямат загуба от този съперник, но останаха предпоследни в класирането.

Ямал откри резултата в 14-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат. Рикард Санчес се разписа малко преди почивката, а Факундо Пелистри отбеляза след час игра. Роберт Левандовски нямаше ден, но успя да изравни в 63-ата минута. Три минути по-късно Игнаси Микел отново даде преднина на Гранада преди Ямал да изравни 10 минути преди края.

След близо тримесечно отсъствие на вратата на каталунците се завърна Марк Тер Стеген. В негово отсъствие Барса допусна 32 гола в 17 мача. Германецът стартира с някои рискови отигравания, но до опасност пред вратата му не се стигна. Домакините поведоха при първата си добра атака. Те спечелиха топката в полето на съперника, Де Йонг намери Кансело, който с великолепно центриране към далечната греда позволи на Ямал да открие резултата.

След гола последва отпускане в редиците на Барса и две опасни ситуации пред вратата на Тер Стеген. При първата Мауаса стреля над вратата, а при втората Узуни не успя да стреля от въздуха, въпреки че бе непокрит в наказателното поле. Мелендо също не бе точен при добавката от фантастична позиция.

Барселона водеше, но не блестеше с нещо особено срещу един от най-слабите отбори в Ла Лига. Гостите дори успяха да притеснят тима на Чави, когато пресираха в половината на съперника. В 41-ата минута Левандовски пропусна отлична възможност да удвои аванса. Прекрасна бърза атака мина през Ямал, Педри и Гюндоган, който постави топката на крака на поляка. Нападателят стреля, но Хонгла успя да избие от голлинията. След последвалия ъглов удар Гимбау попречи на Кристенсен да насочи топката към вратата.

Така се стигна до 43-ата минута, в която Пелистри проби отдясно и прекрасно насочи топката към Рикард Санчес, който я заби в мрежата и Гранада изравни.

Проблемите на каталунците продължиха и през второто полувреме. Те движеха топката бавно и играта им нямаше много идеи. Левандовски отново нямаше ден и при следващата си възможност, след като бе изведен от Гюндоган, стреля покрай вратата.

Гостите пък играеха все по-уверено. В 57-ата минута Пелистри бе изведен сам срещу вратаря. Той напредна, но стреля от малък ъгъл и Тер Стеген отрази. Малко по-късно уругваецът не сбърка. Неразбирателство между Кубарси и Кунде позволи на топката да се озове в Узуни, който я прати към Пелистри, а той изведе Гранада напред.

Преднината на гостите се задържа твърде кратко, тъй като Левандовски изравни три минути по-късно. Той получи топката от Гюндоган и в този случай бе точен. Защитата на Барса обаче продължи да позволява на съперника да застрашава Тер Стеген. В 66-ата минута след центриране на Мауаса Игнаси Микел с глава насочи топката към вратата, вратарят я отклони, тя се удари в гредата и влезе в мрежата.

Чави пусна Фермин и Рафиня на мястото на Кристенсен и Кансело, но неговият тим не упражни някакъв сериозен натиск. С приближаване на края все пак каталунците се активизираха. Попадение на Иниго Мартинес бе отменено поради засада, а секунди по-късно Ямал изравни. 16-годишният талант открадна топката пред наказателното поле и с прекрасен удар от дистанция преодоля вратаря на гостите.

Последваха няколко голови опасности. Първо хубав удар на Узуни бе посрещнат от блестящо спасяване на Тер Стеген. При последвалия корнер Мигел Рубио бе близо до гола, но топката мина покрай вратата. Гюндоган също имаше въможност. Той стреля с глава право в ръцете на стража. Ямал продължаваше да тормози защитата на съперника и в добавеното време намери резервата Марк Гиу, но неговият удар с глава не бе точен.

БАРСЕЛОНА - ГРАНАДА 3:3
1:0 - Ямал (14)
1:1 - Санчес (43)
1:2 - Пелистри (60)
2:2 - Левандовски (63)
2:3 - Игнаси Микел (66)
3:3 - Ямал (80)

Снимки: Gettyimages