Дея спорт се справи с Марек и остава начело

Отборът на Дея спорт (Бургас) продължава да е еднолично начело в класирането на Efbet Супер Волей.

Играчите на Франческо Кадеду се наложиха категорично у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) в среща от 16-ия кръг, играна тази вечер пред около 300 зрители в зала "Младост".

Дея спорт с нов страхотен обрат срещу ЦСКА

Така бургазлии остават на първото място във временното класиране с 15 победи, 1 загуба и 43 точки.

В следващия 17-и кръг Дея спорт гостува на втория в подреждането Левски София. Голямото дерби е в събота (17 февруари) от 19,30 часа.

Община Пловдив удря рамо на Марек

Марек пък остава на 10-а позиция с 5 победи, 11 загуби и 14 точки в актива си.

В 17-ия кръг дупничани са домакини на шампиона Нефтохимик 2010. И този мач е в събота (17 февруари), но от 19,00 часа.

Домакините от Дея спорт бяха без основния си диагонал Николай Учиков, след като опитният волейболист получи контузия в глезена във втория гейм по време на сблъсъка с ЦСКА в миналия междинен кръг.

Двата тима стартираха равностойно в първия гейм на мача до 11:11, но впоследствие Дея пое инициативата и поведе след 25:19.

Гостите от Марек аванс в началото на втората част от 3:0, който задържаха до средата на гейма. Постепенно бургазлии набраха инерция и обърнаха до 25:21 и 2:0 в своя полза.

Третата част премина под доминацията на носителите на Купата на България от Бургас. Дея спорт дръпна с 15:11 и въпреки усилията на дупничани, задържаха преднината си и спечелиха след 25:21 и 3:0.

Най-резултатен бе Лукас Мадалос с 18 точки (4 аса, 2 блокади), 9 точки записа Стефан Чавдаров и бе отличен за MVP.

За съперника Георги Бъчваров приключи с 11 точки (1 ас, 2 блокади), 8 точки записа Мартин Симеонов.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
ДЕЯ: Георги Братоев 4, Валентин Братоев 2, Димитър Василев 4, Лукас Мадалос 18, Теодор Тодоров 4, Стефан Чавдаров - 9 - Мартин Иванов-либеро (Милослав Димов 5, Закари Паланкай-Омошеби 6, Борислав Николов 1, Иван Дунков-либеро, Тодор Димитров 6)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ
МАРЕК: Антон Станчев 2, Георги Бъчваров 11, Ивайло Стойков 7, Мартин Симеонов 8, Александър Николов 1, Ивайло Дамянов 4 - Чавдар Саловски-либеро (Вилиян Хаджиев 2)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ