НСА постигна драматичен успех срещу Чардафон, фаворитите с нови победи

Новакът в елита НСА постигна драматичен успех срещу Чардафон с 29:28 (13:14) в 13-ия кръг на мъжкото хандбално първенство на България. Двубоят се игра в Дряново, а столичани спечелиха с гол малко преди края на Георги Йорданов, с което събраха 4 точки и се  изкачиха на предпоследното осмо място в класирането.  Габровци имаха аванс от 21:18 в 42-ата минута, но с пет поредни гола софиянци реализираха обрат. След серия от 4:1 Чардафон успя да изравни за 28:28 в 58-ата минута, но Йорданов вкара седмия си гол в мача в последната атака на НСА и донесе победата. Георги Аврамов допринесе с 6 попадения.Ернест Игнатенко беше най-резултатен за габровци с 9 гола.

Защитаващият титлата си Шумен 61 спечели срещу Добруджа (Добрич) с 33:21(15:9) в Каварна и остана на върха на класирането с 22 точки.Вицешампионът Локомотив (Горна Оряховица) надделя над бургаския Фрегата с 23:17 (12:10) в "Арена Бяла" и с 21 точки остана втори, но има и мач по-малко.