Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Сон се завърна с ключова асистенция за обрат на Тотнъм срещу Брайтън

Капитанът на Тотнъм Хюн-Мин Сон се завърна след участието си на Купата на Азия. Той влезе като резерва и имаше принос за победата на "шпорите" с 2:1 срещу Брайтън. Южнокореецът направи асистенция в добавеното време, а друга резерва - Бренън Джонсън, отбеляза победния гол. "Чайките" поведоха с попадение на Паскал Грос от дузпа в 17-ата минута, а след час игра Папе Сар изравни.

Тотнъм временно се изкачи на четвърто място, изпреварвайки Астън Вила. Лондончани увеличиха преднината си от Брайтън, който е осми и шансовете му да се класира за евротурнирите намаляват.

Брайтън беше без треньора си Роберто Де Дзерби, който претърпя операция на зъб по-рано през седмицата, и тимът беше воден от помощника му Андреа Малдера. Въпреки това "чайките" стартираха много силно. Още в първата минута те можеха да поведат. Дани Уелбек мина покрай Ван де Вен и след това Бенканкур не успя да го спре, но накрая Викарио отрази удара му.

Тотнъм беше подкрепен от играчи, завърнали се след участието си на Купата на Азия и Купата на африканските нации. Папе Сар започна като титуляр, а капитанът Хюн-Мин Сон и Ив Бисума влязоха в игра след почивката. "Шпорите" обаче допуснаха гол в 17-ата минута. Грос открадна топката от Бентакур на границата на наказателното поле и кълбото стигна до Уелбек, който бе повален от Ван де Вен и бе отсъдена дузпа, която Грос реализира.

Тимът на Анге Постекоглу вдигна оборитите и бързо можеше да изравни, но блестящо спасяване на Джейсън Стийл предотврати това. Той отрази удар на Ричарлисон, който бе изведен на прекрасна позиция от Мадисън. Домакините започнаха да доминират по-сериозно, а удар на Мадисън не намери целта. Пред другата врата Викарио отрази опит на Митома, след като стражът бе причина да се стигне до опасната ситуация.

Ново отлично спасяване на Стийл след удар на Кулушевски запази преднината на Брайтън. В последната част на първото полувреме гостите бяха подложени на сериозен натиск, но удържаха. След почивката "шпорите" опитаха да натиснат и след няколко атаки бяха спрени от защитата на съперника, те стигнаха до изравнителен гол в 61-ата минута. Папе Сар бе изведен отлично от Кулушевски. Той опита да намери Ричарлисон, Дънк отклони топката, тя се удари в гредата и се върна в сенегалеца, който я прати в мрежата.

Малко след това в игра се появи Сон под бурните аплодисменти на феновете. Тотнъм обаче постепенно отстъпи инциативата и това доведе до опасни положения пред вратата на Викарио. Пробив на Митома завърши с подаване към резервата Ансу Фати, но той не успя да отправи точен удар от прекрасна позиция. Секунди по-късно решителна намеса на Ван де Вен спря Буананоте.

Добрият период за гостите не завърши с гол и Тотнъм запази надежди да стигне до победен гол. Той падна в добавеното време. Отлична контраатака завърши с подаване към Сон, който пусна успоредно на голлинията към Джонсън и уелският национал прати топката в опразнената врата.

Снимки: Imago