Дортмунд се затвърди в четворката след класика срещу Фрайбург

Отборът на Борусия (Дортмунд) стигна без особени трудности до победа с класическото 3:0 срещу тима на Фрайбургв мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига. Головете за успеха на вицешампионите вкараха Донийл Мален (16', 45'+7') и Никлас Фюлкруг (87').

Победата затвърди “жълто-черните” на четвъртото място в класирането, където по всяка вероятност и ще завършат кръга. Съперникът от Фрайбург пък е 7-ото място с три пункта по-малко от шестия Айнтрахт (Франкфурт).

Срещата бе съпътствана освен от интересни спортно-технически моменти, но и от протестите на феновете, които за пореден мач на германските стадиони прекратиха играта с хвърлени тенис топки и шоколадови монети.

Фрайбург стоя много добре на терена през първата част до откриващото попадение. Гостите комуникираха адекватно по крилата и успяваха да притиснат неколкократно съперника.

Четвърт час след началото обаче домакините нанесоха своя удар и нещата се обърнаха на 180 градуса. Грешка при изнасянето от страна на играчите на Фрайбург позволи топката да стигне до Забицер, който преодоля халфовата линия, прати изящно подаване с фалц към рожденика Фюлкруг, който плъзна пас към зале покрития Мален, а той се обърна и в коридор стреля високо и силно, за да порази вратата на Ноа Атуболу.

След това противниците преминаха в режим на физическо надиграване, дълги подавания и изсипани топки в наказателното поле, като гостите много трудно създаваха каквото и да е.

Вицешампионите се възползваха по най-добрия начин от това и дълбоко в добавеното време зашлевиха отново колебливия си съперник. Отново гостите не се справиха при изнасянето на топката и тя стигна до Фюлкруг, който пое и направи впечатляващ рейд, пробягвайки трийсетина метра. Пред него се изправи последния бранител на границата на наказателното поле, но тогава нападателят на “жълто-черните” видя с периферното си зрение идващия в близост Мален, който пое, напредна в пеналтерията и отново матира Ноа Атуболу.

Началото на второто полувреме бе двуостро, но много бързо гостите загубиха от темпото си и приеха играта изцяло в своята половина. Така логично се стигна и до трети гол в тяхната мрежа, който падна три минути преди края на второто полувреме. Тогава най-добрият на терена Никлас Фюлкрюг остана абсолютно непокрит в наказателното поле и след превъзходно центриране на Маатсен той засече, за да оформи крайния резултат.

Така момчетата на Един Терзич се върнаха на победния път след издънката срещу Хайденхайм в последния кръг, докато техният съперник записа трето поредно поражение.