Мартин Атанасов заби 19 точки, Локомотив обърна Зенит в Санкт Петербург

Националите Мартин Атанасов и Денис Карягин, бившият национален селекционер Пламен Константинов и

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от бившия селекционер на националния отбор Пламен Константинов, спечелиха като гост дербито със Зенит (Санкт Петербург) в руската Суперлига.

Националите Мартин Атанасов, Денис Карягин и съотборниците им от Локомотив надделяха над съперника с 3:2 (20:25, 20:25, 28:26, 25:19, 19:17) в среща от 20-и кръг.

Възпитаниците на Пламен Константинов губеха с 0:2 гейма и 20:23 в третата част, но успяха да обърнат развоя на двубоя и да го спечелят, след като 3 пъти поред Мартин Атанасов изведе съотборниците си до геймбол. Александър Костадинов затвори третата част в полза на Локомотив с 28:26.

В четвъртата част за Локомотив се разигра Омар Курбанов, а отборът от Новосибирск стигна до категоричен успех с 25:19.

Тайбрекът вървеше точка за точка до 17:17 тогава топреализаторът на домакините Владислав Бабкевич допусна две грешки в атака и Локомотив спечели петата част с 19:17 и мача с 3:2 гейма.

Мартин Атанасов заби 19 точки (59% ефективност в атака, 28% перфектно и 58% позитивно посрещане - +7).

Денис Карягин влизаше в първата част като заместник на Иля Казаченков на поста диагонал на разпределителя и записа 2 точки (33% ефективност в атака - +1).

Омар Курбанов също реализира 19 точки и (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака, 8% перфектно и 28% позитивно посрещане - +10).

Дмитрий Лизик (3 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака - +7) и Илияс Куркаев и (58% ефективност в атака - +3) добавиха по 14 точки.

Иля Казаченков записа 12 точки (3 аса, 40% ефективност в атака - +1).

За Зенит белоруският волейболист Владислав Бабкевич, който в този двубой егра като диагонал на разпределителя, бе над всички със страхотните 41 точки (1 блок, 57% ефективност в атака +33).

Бабкевич атакува 70 топки в атака от общо 115 за целия тим на Зенит.

Така Владислав Бабкевич счупи клубния рекорд на тима от Санкт Петербург на Георги Гроцер от 37 точки и рекорда на сезона на Роман Паталюк (38).

11 точки добави Максим Космин (4 блока).

Локомотив е втори във временното класиране с 50 точки (18 победи, 3 загуби) и е само на точка от лидера Зенит (Казан). Зенит (Санкт Петербург) е 7-и с 37 точки (12 победи, 9 загуби).

В следващия кръг Локо среща Белогорие (Белгород), на 11 февруари (неделя).

ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 2:3 (25:20, 25:20, 26:28, 19:25, 17:19)
ЗЕНИТ: Игор Кобзар 4, Владислав Бабкевич 41, Фьодор Воронков 4, Андрей Титич 2, Максим Космин 11, Иван Яковлев 6 - Женя Гребенников-либеро (Александру Рац, Дмитрий Ковальов, Андрей Ананиев 1, Тимофей Тихонов 6, Алексей Сафонов, Семьон Кривитченко-либеро, Павел Желязников 2)
Старши треньор: СЕРДЖО БУЗАТО
ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 3, Иля Казаченков 12, МАРТИН АТАНАСОВ 19, Омар Курбанов 19, Илияс Куркаев 14, Дмитрий Лизин 14 - роман Мартинюк-либеро (Игор Тисевич, Сергей Мелкозьоров-либеро, Павел Круглов, ДЕНИС КАРЯГИН 2, Александър Костадинов 1
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ЗЕНИТ - ЛОКОМОТИВ 2:3 - ТУК!!!