Челси на Почетино сгази Астън Вила на "Вила Парк", за да продължи за ФА Къп и да отговори на критиците

След две поредни тежки загуби Челси на Маурисио Почетино изигра един от най-силните си мачове през този сезон и без никакъв проблем сломи с 3:1 като гост силния домакин Астън Вила. Така лондончани се класираха за 1/8-финалите на ФА Къп, където ще срещнат Лийдс, в който все по-добре се представя Илия Груев. Преди десетина дни Челси и Астън Вила направиха 0:0 на "Стамфорд Бридж" и така се стигна до това преиграване на "Вила Парк". В него разкъсвания от критики отбор на Челси доминира напълно и заслужено спечели с голове на Конър Галахър (11'), Николас Джаксън (21') и Енцо Фернандес (54'). Муса Диаби вкара почетното попадение за бирмингамци в добавеното време на мача.

"Сините" не бяха успели да отбележат гол в предишните три двубоя с Астън Вила.

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери  направи само една промяна от изразителната победа с 5:0 над Шефилд Юнайтед. Мати Кеш зае мястото на контузения Езри Конса.

Маурисио Почетино, който продължава да твърди, че има пълната подкрепа на собствениците на клуба, предприе три корекции в сравнение с болезненото поражение от Уулвърхамптън. Николас Джаксън и Нони Мадуеке започнаха за сметка на Рахийм Стърлинг и Кристофър Нкунку. Беноа Бадиашил замени ветерана Тиаго Силва в центъра на отбраната.

Челси започна много добре двубоя и до 21-вата минута вече водеше с два гола. В 11-ата пресата на гостите свърши работа и те отнеха топката в центъра. Галахър намери отляво Джаксън, който проби до наказателното поле, след което продължи към Мадуеке, който бе с гръб към вратата и само върна топката към Галахър. С хубав удар англичанинът откри резултата.

Непосредствено след това Вила имаше две последователни възможности, но Петрович спаси удари на Бейли и Уоткинс. Много добра бе втората намеса на стража на гостите.

"Сините" продължиха да отнемат лесно топката от бирмингамци в центъра на терена, което водеше до опасни контраатаки към вратата на Мартинес. В 21-вата минута атаката обаче започна от Петрович и се разви много бързо. След няколко подавания Мадуеке напредна праз центъра, след което пусна вдясно към Густо. Той веднага центрира в движение, а Джаксън засече с глава за 0:2.

До почивката Челси контролираше играта във всяко отношение.

Лондончани започнаха силно и второто полувреме и още в 54-тата минута гостите решиха всичко, след като Енцо Фернандес изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, правейки резултата 0:3.

Чак след 70-ата минута Вила започна да опитва да създава напрежение пред вратата на Петрович, а Челси доиграваше мача. Голът за бирмингамци обаче падна чак в добавеното време, когато удар на Муса Диаби от границата на наказателното поле чукна гредата и влезе във вратата на Петрович.

Снимки: Imago