Нефтохимик срази Берое и записа четвърта поредна победа при Мартин Стоев

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава успешния си ход от началото на втория полусезон  ефбет Супер Волей.

Под ръководството на треньора Мартин Стоев  бургазлии записаха четвърта поредна победа.

Нефтохимик спечели гостуването в Стара Загора, като се наложиха над Берое 2016 с 3:0 (25:17, 25:18, 23:25, 25:17) в мач от 15-ия кръг, който се игра в зала „Иван Вазов“.

Така шампионите взеха реванш за загубата на свой терен през първия полусезон.

Общо те записаха 11-победа, като с четири загуби и 34 точки се утвърдиха третата си позиция в класирането.

От своя страна Берое отбеляза осма загуба, като със седем успеха и 20 точки запазва шеста позиция в таблицата.

Вирусно заболяване остави Любослав Телкийски извън състава на Берое за двубоя.

Заболяване остави либерото на националния отбор Симеон Добрев извън състава на Нефтохимик. В групата на бургазлии за мача се завърна капитанът Иван Станев, който се възстановява от операция на херния.

Спас Байрев отигра трудна топка в атака и Берое поведе с 3:2 в начелото на двубоя. Троен блок спря атака на Спас Байрев и Нефтохимик поведе 5:3. Блокада на Красимир Георгиев спря атака на Спас Байрев - 9:7. Бранимир Грозданов атакува успешно по диагонала от зона 4 за 10:7. Блокада на Николай Захариев - 9:10. Грешка на домакините доведе до преднина от 3 точки за бургазлии 12:9. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Иван Раич и 14:10 за Нефтохимик. Спас Байрев атакува в аут - 11:16. Ас на Бранимир Грозданов - 17:11. Мирослав Живков взе второ прекъсване за домакините. Технична атака на Иван Раич напарви аванса на шампионите 19:13. Перфектна комбинация в центъра Светослав Станков - Красимир Георгиев 20:14. Мощна атака на Иван Раич - 21:15. Венцислав Рагин атакува остро в центъра и Нефтохимик спечели първата част с убедителното 25:17.

Пайп на Розалин Пенчев изведе Нефтохимик напред в началото на втората част с 4:2. Иван Латунов атакува в аут - 3:6. Шампионите поведоха бързо с 11:5. Блокада на Константин Нечев срещу атака на Бранимир Грозданов - 10:15. Блокада на Иван Латунов срещу атака на Бранимир Грозданов - 11:15. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Блокада на Розалин Пенчев - 17:12. Домакините се приближиха до 3 точки при 14:17. Техничен пайп на Бранимир Грозданов и 20:14 за Нефтохимик. Красимир Георгиев атакува мощно за 22:14. Иван Станев се появи в игра за Нефтохимик. Бранимир Грозданов донесе успеха на шампионите във втората част с 25:18.

Домакините от Берое дръпна със 7:4 в началото на третата част след отлични изяви в атака на Стоян Димитров. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Стоян Димитров игра мощно в атака по блокадата за 9:7. Нова атака на Стоян Димитров по блокадата и 12:9. Руси Желев атакува успешно от зона 4 за 13:9. Единична блокада на Иван Латунов срещу атака на Венцислав Рагин - 14:9. Стоян Димитров атакува отново по блокадата за 15:12. Блокада на Иван Латунов спря атака на Бранимир Грозданов - 16:12. Иван Латунов атакува мощно в центъра за 17:13. Георги Петров замени Бранимир Грозданов. Нова мощна атака на Стоян Димитров по диагонала от зона 2 - 18:14. Блокада на Венцислав Рагин и шампионите намалиха до 19:21. Петер Шулиста отигра трудна топка от зона 4 и Берое стигна до геймбол при 24:22. Мартин Стоев взе прекъсване за Нефтохимик. Иван Латунов би начален удар в мрежата - 24:23. Мирослав Живков взе прекъсване за старозагорци. Петер Шулиста атакува успешно и Боре спечели третата част с 25:23.

Четвъртата част започна равностойно до 5:5. Розалин Пенчев се справи с тройна блокада и Нефтохимик поведе с 9:7. Блокада на Красимир Георгиев и 10:7. Иван Раич атакува успешно за 11:7. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Иван Раич атакува технично за 12:7. Иван Раич атакува на единична блокада от зона 2 и 15:9 за бургазлии. Шампионите дръпнаха с 18:11 и Моро Живков взе прекъсване за Берое. Блокада на Венцислав Рагин - 19:11. Бургазлии поведоха с 21:11, след като Иван Латунов атакува в мрежата. Шампионите стигнаха до мачбол при 24:14, след като Константин Нечев сгреши начален удар. Мрежа на Красимир Георгиев и 24:17. Красимир Георгиев се пребори за спорна топка на мрежата и Нефтохимик спечели 4-ия гейм с 25:17.

Бранимир Грозданов стана най-резултатен за Нефтохимик с 18 точки (1 ас, 1 блок, 57% ефективност в атака, 6% перфектно и 35% позитивно посрещане - +10).

Иван Раич добави 16 точки (1 ас, 63% ефективност в атака - +10).

Розалин Пенчев се отчете с 14 точки (2 блока, 48% ефективност в атака, 5% перфектно и 45% позитивно посрещане - +6).

Красимир Георгиев се отличи с 12 точки (6 блока, 67% ефективност в атака - +9).

Резервата Стоян Димитров бе най-резултатен за Берое с 11 точки (1 ас, 36% ефективност в атака - +5).

БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (17:25, 18:25, 25:23, 17:25)
БЕРОЕ: Константин Нечев 5, Спас Байрев 3, Руси Желев 8, Петер Шулиста 7, Алекса Паломац 7, Иван Латунов 9 - Петър Каракашев-либеро (Николай Захариев 1, Стоян Димитров 11, Жасмин Величков 1, Кристиян Петров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
НЕФТОХИМИК: Светослав Станков 1, Иван Раич 16, Розалин Пенчев 14, Бранимир Грозданов 18, Венцислав Рагин 7, Красимир Георгиев 12 - Николай Тодоров-либеро (Иван Станев, Георги Петров, Виктор Недялков)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ.