Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Бетис и Хетафе поделиха точките след две дузпи и отменен гол

Отборите на Бетис и Хетафе направиха равенство 1:1 в среща 23-ия кръг на испанската Ла Лига. Със спечелената точка съперниците останаха в горната половина на таблицата, като се намират в близост до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

И двата гола паднаха през първото полувреме след точно изпълнени дузпи.

Първи късмет имаха гостите, като Абнер от Бетис препъна съперников играч в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Мейсън Грийнууд и даде аванс на Хетафе в 8-ата минута.

Половин час след началото пък домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, когато играч в зелено-бял спортен екип падна в пеналтерията. Първоначално съдията отказа да спре играта, но послуша гласа в слушалката си и прекъсна действията на терена, за да се преразгледа положението със системата VAR. Така стана ясно, че нарушение действително е имало и в 33-ата минута Иско изравни резултата след нова дузпа.

След почивката домакините от Бетис вкараха и още един гол, но той бе отменен заради засада, като по този начин двата отбора се принудиха да поделят точките.

Равенството попречи на севилци да запишат втори пореден успех след победата срещу Майорка в миналия кръг, докато съперникът от Хетафе в трети пореден мач не съумя да стигне до победата.