Лил веднага наказа грешната стъпка на Монако

Отборът на Лил се възползва от грешката на Монако и след победа над Клермон с 4:0 задмина “монегаските” в класирането

"Песовете" вкараха и четирите гола в мача през първото полувреме. Разписа се канадският национал Джонатан Дейвид (два пъти), Бенжамен Андре и Едон Жегрова. През втората част Лил намали темпото, а Клермон така и не успя да направи нищо опасно в мача, като тимът е вече на последното 18-о място в таблицата.

В друга среща тимът на Лориен победи Метц с 2:1 при гостуването си. Мухамад Бамба изведе Лориен напред, но Дидие Ламкел Зе изравни за домакините преди почивката. Панос Кацерис донесе втория гол и трите точки за гостите в 58-ата минута. Така Лориен изпревари Клермон и се измъкна от дъното на класирането. Там е и Метц, който има същите точки като бретонците.

Отборът на Тулуза също записа успех, като се наложи над Реймс с 3:2 при гостуването си. "Виолетовите" нанесоха своя удар преди почивката, когато Кристиан Мависа, Шави Бабика и Тайс Далинга направиха 3:0. Реймс се опита да реагира през втората част, но стигна само до попадения на Теди Таума и Серджо Акиеме в добавеното време.

Така Реймс пропусна възможността да се приближи до челото на класирането, а Тулуза изскочи на 12-о място.