Монако изпусна Льо Авър след автогол

Отборът на Монако изпусна възможността да победи Льо Авър и двата тима завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на френската Лига 1. Монегаските започнаха мача по-активно, но Льо Авър се справи с домакинския натиск в първите минути. През първата част пропуск за гостите направи Кристофер Опери.

След почивката вратарят на Льо Авър Артюр Десмас направи отлично спасяване при удар на Тило Керер. В 63-тата минута Ясин Кешта от Льо Авър сбърка при изнасянето на топката и тя стигна до Бен Йедер, който с хитър удар покрай вратаря Десмес откри за Монако. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, защото Юсуф Фофана си вкара автогол при центриране от пряк свободен удар и неразбирателство с Филип Кьон, като защитникът чукна топката в собствената си мрежа.

Монако се изравни по точки с Брест, но не успя да влезе в топ 3 на класирането. Льо Авър е на 11-а позиция.

Снимки: Imago