Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Ланс излъга Нант и продължи с прогреса

Отборът на Ланс победи с минималното 1:0 тима на Нант като гост в среша от 20-ия кръг на френската Лига 1. След успеха вицешампионите са на шестото място и се доближиха само на две точки до местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, докато съперникът е само на три пункта пред тима на Лион, който заема 16-ата позиция, даваща право на участие в спасителен плейоф.

Домакините от Нант вкараха гол в 21-вата минута, когато халфът Тино Кадевере прати топката във вратата, пазена от Брис Самба, но след намесата на VAR попадението бе отменено заради засада.

Гостите стигнаха до победата с гол малко след почивката в 48-ата минута, когато Давид Коща се разписа. До края вицешампионите бяха по-добри, като имаха няколко възможности да направят успеха си по-убедителен и стигнаха заслужено до трите точки.