Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Астън Вила разпиля Шефилд Юнайтед

Астън Вила разби последния в класирането Шефилд Юнайтед с 5:1 като гост. Бирмингамци водеха с три гола още в 20-ата минута и крайният победител много рано бе ясен. Джон Макгин откри резултата, а след това се разписаха Оли Уоткинс и Леон Бейли. Юри Тилеманс вкара четвъртото попадение след половин час игра, а Алекс Морено се нареди сред голмайсторите в началото на второто полувреме. В самия край

Този успех позволи на Астън Вила да изпревари Тотнъм и тимът на Унай Емери вече е четвърти в класирането. Шефилд Юнайтед си остана последен. Отборът на Крис Уайлдър записа четвърта загуба в последните си пет мача за първенство.

Бирмингамци започнаха амбицирано с идея да се реваншират за загубата от Нюкасъл през седмицата. Домакините обаче стигнаха до добра възможност в десетата минута. Тогава Беретон Диас бе изведен зад защитата и стреля от малък ъгъл, но Мартинес спаси, макар и с леки затруднения. Отговорът на Вила бе отлично подаване към Уоткинс, който излезе сам срещу вратаря. Той прехвърли стража, но топката се удари в греда. Макгин реагира най-бързо и откри резултата.

Уоткинс не сбърка при втората отлична възможност, открила се пред него. Великолепно подаване на Дъглас Луис изведе нападателя зад защитата и той удвои аванса на гостите. Ситуацията на Шефилд Юнайтед се усложни още повече четири минути по-късно, когато Бейли завърши поредната добра атака. Четвъртият гол във вратата на домакините падна в 30-ата минута. След ъглов удар отбраната не успя да изчисти добре топката и Тилеманс с хубав удар от границата на наказателното поле се разписа.

След това развитие някои от феновете на домакините започнаха да си тръгват преди да е приключило първото полувреме. Това не мотивира особено тима на Крис Уайлдър, който допусна нов гол в самото начало на втората част. Уоткинс центрира към непокрития Алекс Морено, а той вкара след удар от въздуха. Астън Вила намали темпото, но продължи да е по-добрият отбор на терена. Конса пропусна добра възможност, а при тази ситуация се контузи.

Шефилд Юнайтед бе близо до гол в 77-ата минута. Уоткинс изби топката от голлинията, а след това Мартинес направи двойно спасяване. Новото попълнение на гостите Моргън Роджърс дебютира в 81-ата минута и малко по-късно можеше да се разпише. Той бе намерен на отлична позиция от Диаби, но стреля доста неточно. В началото на добавеното време Винисиус Соуса отбеляза почетно попадение за домакините, но голът бе отменен след разглеждане с ВАР.

Снимки: Imago