Късна дузпа на Аугсбург огорчи Бохум

Отборите на Бохум и Аугсбург завършиха наравно 1:1 на “Воновия Рурщадион” в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Това е шесто реми за домакините на техния стадион през този сезон.

Играчите на Бохум бяха по-настоятелни през първото полувреме и това даде резултат в 33-тата минута, когато Моритц Брошински се разписа със страхотна задна ножица отблизо. Гостите обаче се окопитиха през втората част и успяха да избегнат поражението. В 86-ата минута далечен шут на резервата Арне Майер се спря в страничната греда, а три минути по-късно Иван Ордец игра с ръка, заради което се стигна до дузпа в полза на Аугсбург. Капитанът Ермедин Демирович беше безгрешен от бялата точка и донесе равенството в мача.

Така Аугсбург е на 12-ото място в класирането с актив от 22 точки, а с една по-малко Бохум заема 14-ата позиция.

Снимки: Imago