Борусия (Д) продължи добрата серия, Фюлкруг с хеттрик

Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа от началото на годината, след като спечелиха с 3:1 домакинството си на Бохум. За разлика от предишните два мача този път успехът дойде по-трудно. Никлас Фюлкруг реализира хеттрик. Той откри резултата в шестата минута от дузпа, след това се разписа в 72-ата минута, а в самия край на срещата вкара втора дузпа. В края на първото полувреме Нико Шлотербек си отбеляза автогол, с който гостите изравниха за 1:1.

След този успех Дортмунд е четвърти в класирането с преднина от три точки пред РБ Лайпциг. Бохум е 14-ти, но дистанция от зоната на изпадащите.

Срещата започна отлично за домакините, които рано поведоха. Мален бе изведен зад защитата, опита да преодолее вратаря и бе повален. Фюлкруг бе точен от отсъдената дузпа и откри резултата. Бохум обаче бързо можеше да отговори след ъглов удар, но Машович се разколеба какво да направи и не се стигна до удар. Борусия имаше предимство, но гостите не позволяваха да се стигне до много опасности пред вратата им.

Рийман се справи отлично с удар от фал на Забитцер, а след това и с опасен опит за подаване на Маатсен. Без да направят нещо особено в предни позиции гостите изравниха в края на полувремето. Ниско центриране на Остераге доведе до автогол на Шлотербек, който не се разбра с вратаря Майер, изпревари го и отклони топката към собствената си врата.

Тимът на Един Терзич започна силно втората част, но първата по-сериозна опасност бе пред вратата на домакините. Майер трябваше да се разтегне след удар на Остераге. Санчо не успяваше да създава проблеми на съперника и като цяло бе опазен. След час игра Мукоко развинти защитата на Бохум, но ударът му бе отразен от Рийман. Блестяща намеса на Маатсен пък попречи на Беро да стреля.

Влизането на Байноу-Гитенс се оказа решаващо. Англичанинът проби отдясно и пусна към Забитцер, а той успя от трудна позиция да центрира. Фюлкруг се извиси и прати топката в мрежата за 2:1. Последваха още добри атаки на домакините, като Дортмунд контролираше събитията на терена. Байноу-Гитенс спечели дузпа в края на срещата, а това позволи на Фюлкруг да реализира хеттрик.

Снимки: Imago